چاپ سابلیمیشن چیست؟

اگر می‌خواهید روی لیوان، ساعت، سنگ، کاشی، MDF، پارچه و بسیاری از اجناس دیگر چاپ کنید؛ بهترین راه‌حل استفاده از چاپ سابلیمیشن است. فرآیند چاپ سابلیمیشن بسیار ساده است، کافی است طرح دلخواه‌تان را پرینت بگیرید، بر روی محصول مورد نظر (مثل ساعت – که البته باید از قبل آماده چاپ شده باشد) بچسبانید، با دستگاه حرارت دهید و تمام. طرح مورد نظر بر روی لیوان چاپ شده و آماده است.

 

اجازه دهید کمی بیشتر در مورد سابلیمیشن صحبت کنیم. چاپ سابلیمیشن که به نام چاپ حرارتی نیز شناخته می‌شود، یکی از بهترین روش‌های چاپ بر روی اشیاء به حساب می‌آید. اساس کار چاپ سابلیمیشن بر پایه تصعید مواد بوده و با این کار جوهر از کاغذ مخصوص به جنس مورد نظر منتقل می‌شود.

 

کیفیت چاپ در این روش بسیار بالاست. بعد از چاپ طرح پاک نخواهد شد، قابل شست‌وشو بوده و بالاخره با توجه به هزینه پایین آن نسبت به سایر روش‌های چاپ بر روی سطوح می‌توان حتی یک عدد سفارش را با کیفیت بالا و در سریع‌ترین زمان انجام داد.

 

برای شروع کار سابلیمیشن یک عدد پرینتر جوهر افشان، کاغذ مخصوص سابلیمیشن، دستگاه پرس حرارتی و چسب نسوز لازم است. با این موارد می‌توان با کیفیت عالی عکس و طرح مورد نظر را بر روی سطح مورد نظر چاپ کرد.

 

به عنوان مثال برای چاپ عکس بر روی ساعت، ابتدا عکس را بر روی کاغذ مخصوص پرینت کرده، کاغذ را بر روی ساعت خام با چسب نسوز می‌چسبانیم و سپس با دستگاه پرس حرارتی، پرس می‌کنیم. بعد از چند دقیقه عکس مورد نظر بر روی ساعت چاپ شده و آماده است.

 

توجه کنید با سابلیمیشن امکان چاپ بر روی هر جسمی نیست و قبل از چاپ باید آن جسم با ماده مخصوصی آماده شود. برای مثال برای اینکه بتوان بر روی MDF یا ساعت، یا لیوان و … با سابلیمیشن بصورت مستقیم چاپ کرد باید ماده مخصوصی بر روی آن زده شود تا جسم آماده چاپ شود.

 

 

 

صنعت چاپ از هزاران سال پیش در زندگی بشر حضور داشته و نمی توان آن را جزو صنایع جدید نام برد. گرچه از قرن هفتم میلادی واژه ی چاپ وارد فرهنگ لغت فارسی شده، اما خود عمل چاپ از حدود ۵ قرن قبل از میلاد و در دوره هخامنشیان برای سخت مهرهای سلطنتی بکار گرفته میشده است.

 

با گذشت زمان انواع روش ها و تکنیک های جدید و مدرن وارد صنعت چاپ شده اند و بدنبال آن انواع دستگاه های پیشرفته پایشان به ماجرای شیرین چاپ باز شده است.

 

مجموعه چاپ ریسوگراف با تجربه چند ساله و با استفاده از بهترین مواد سابلیمیشن،

بهترین و بروزترین محصولات خام سابلیمیشن را تولید کرده و توانایی ساخت اختصاصی نیز دارد.

مدیریت سایت
ارسال دیدگاه