7 نکته مهم طراحی کارت ویزیت

7 نکته مهم طراحی کارت ویزیت

یکی از مواردی که برای شروع یک کسب کار لازم است داشتن کارت ویزیت است ،یک طراحی کارت ویزیت خاص و جذاب و یا منحصر به فرد بسیار تاثیر گزار خواهد بود ، طراحی و چاپ یک کارت ویزیت زیبا نشانه اصالت و طبقه اجتماعی کاری شما خواهد بود پس سعی کنید در سفارش دادن یک کارت ویزیت هیچ خساستی به خرج ندهید ،چون کارت ویزیت معرف شما و کسب و کارتان خواهد بود . وقتی شما به طراح کارتتان تمام اطلاعات و تمام خواسته های خود را بیان کنید ، طراح نیز بهترین خروجی کار طراحی را خواهد داشت ، برای مثال اگر لوگو و یا تم خاصی محل کار شما دارد میتوانید از آن در طراحی کارت ویزیت نیز استفاده کنید و یا دلایل دیگر که همه این موارد بستگی به صاحب کسب و کار و خلاقیت طراح کارت ویزیت می باشد، اگرچه ما بیشتر در دفاتر بدون کاغذ کار می کنیم ، اما کارت ویزیت همچنان یکی از اصلی ترین نکات بازاریابی مشاغل است شما میتوانید با یک طراحی تاثیر گذار و خاص باعث شوید که مخاطب شما کارت شما را دور نیندازد و در کنار آن هزینه کمتری نیز پرداخت کنید در این مطلب نحوه طراحی یک کارت ویزیت ارزان و که همچنین تاثیری ماندگار داشته باشد .

 

1 – اصول اولیه طراحی را به خاطر بسپارید

تمام کپی کلید خود را حداقل 5 میلی متر از لبه تریم دور نگه دارید

برای بهترین بازتولید تصویر روی 300dpi کار کنید

برای حفظ خوانایی از حداقل اندازه تایپوگرافی خود اطمینان حاصل کنید

در CMYK طراحی کنید مگر اینکه منحصراً با رنگ های نقطه ای کار کنید

 

2 – در محدودیت ها خلاقیت ایجاد کنید

بسته به مکان شما در جهان ، چند اندازه استاندارد برای کارت های ویزیت وجود دارد،(شاید به این دلیل که اندازه کیف پول در کشورهای مختلف کمی متفاوت است). یک اندازه کارت ویزیت معمولی در ایران 4.8*8.5 و یا 9*6 میلی متر است . با وجود اینکه فقط یک بوم کوچک دارید ، باز هم می توانید با فضا خلاقیت ایجاد کنید. با در نظر گرفتن اطلاعات کلیدی که می خواهید شامل شود ، که معمولاً نام ، شماره تلفن و آدرس ایمیل/دسته های اجتماعی است ، شروع کنید ،سپس طرح خود را در جهت ارائه این اطلاعات به شیوه ای خلاقانه کار کنید.

 

3 – از مشکلات معمول اجتناب کنید

مراقب باشید: در حاشیه ای مانند این هرگونه عدم هم ترازی چاپ را نشان می دهد برخی از مشکلات رایج در طراحی کارت ویزیت وجود دارد که آگاهی از آنها به شما کمک می کند. اولین و واضح ترین این است که اطمینان حاصل کنید که طرح را به عنوان مشخص شده توسط چاپگر ارائه می دهید. این معمولاً 3 میلی متر است ، اما می تواند 5 میلی متر باشد ، بنابراین بررسی کنید! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد طرح و سایر نیازهای چاپ ، 5 نکته ما را بخوانید که هر خلاق باید در مورد مقاله طراحی کارت ویزیت و چاپ بدانید. مهم است از استفاده از حاشیه مستقیم در سراسر کارت خودداری کنید ، زیرا اگر کارت کاملاً بریده نشود ، هرگونه ناهماهنگی در تریم نشان می دهد.

 

4 – کارت خود را برش دهید

کارت ویزیت با لبه های گرد حتی گرد کردن گوشه های کارت شما می تواند به برجسته شدن آن کمک کند یک راه عالی برای منحصر به فرد شدن کارت شما این است که از یک فرآیند برش داده شده برای حذف عناصر از موجودی کارت استفاده کنید و یک خلأ باقی بماند. شما می توانید از قالب برای تغییر شکل کارت خود استفاده کنید (برای مثال با گرد کردن گوشه ها) ، یا می توانید اشکال را از مرکز برش دهید. اگرچه چاپگرها به طور فزاینده ای گزینه های برش لیزری را ارائه می دهند که ایجاد جلوه ای کوتاه در چاپهای کوتاه را مقرون به صرفه می کند. برخی از نمونه های شگفت انگیز خلاقانه در وب وجود دارد ، مانند این لوازم التحریر چاپی چاپ شده ، و هنگامی که با چین و چروک ترکیب می شود ، می توانید از این فرایند برای ایجاد ویژگی های معماری در طراحی کارت ویزیت خود استفاده کنید.

 

5 – مواد غیر معمول را امتحان کنید

اکثر کارت های ویزیت با جنس لمینت و یا سلفون و یا مقوا کارت چاپ می شوند. این مقرون به صرفه ترین گزینه برای چاپ کارت شما است. اگر مایل به خلاقیت بیشتر هستید ، . به خاطر داشته باشید که کارت ها باید قابل حمل بوده و به راحتی در جیب یا کیف ذخیره شوند ، اما با انتخاب مواد موجود خلاقانه عمل کنید و بلافاصله از کارت ویزیت های روزمره متمایز می شوید.

 

6 -مفید واقع کنید

برای جلوگیری از خطر بازیافت ، کارت ویزیت خود را بیش از یک کارت تلفن ساده روی طراحی آن کار کنید.برخی از به یاد ماندنی ترین طرح ها عملکرد و فرم را در بر می گیرند و از ماندگاری بیشتر آنها نسبت به اکثر کارت های ویزیت اطمینان حاصل می کنند. به عنوان مثال می توان به کارت ویزیت اشاره کرد که به عنوان نگهدارنده گیره مو عمل می کند یا به یک صندلی کوچک مینیاتوری برای گوشی شما تبدیل می شود.

 

7 – آثار هنری خود را دوبار بررسی کنید

اگر در طراحی کارت ویزیت شما کلمات وجود دارد ، مطمئن شوید که درست نوشته شده اند این نکته برای همه کارهای چاپی که انجام می دهید صدق می کند ، اما بسیار مهم است که برای طراحی کارت ویزیت ارزش تکرار آن را دارد. هنگام ارسال طراحی خود به چاپخانه ، مطمئن شوید که تک تک جزئیات را دوبار بررسی کرده اید. هیچ چیز بدتر از پس گرفتن کارت ها و کشف اشتباه تایپی در آدرس ایمیل یا نام نیست.

مدیریت سایت
ارسال دیدگاه